DCU / UDDANNELSE / DIF
Lars Bonde, Fungerende administrativ leder og Sportschef
E-mail: lars.bonde@dcu-cykling.dk
Tlf. 43 26 28 02, mobil 40 63 64 34

Ansvarsområder:
Ansvarlig leder af DCUs sekretariat. og Post Cup-serien. Internationalt arbejde, danske teams og UCI-løb. Presse.



---

Hanne Algot Olsen, Sekretær
E-mail: hanne.olsen@dcu-cykling.dk
Tlf. 43 26 28 02

Ansvarsområde:
Herunder bla. DCUs bestyrelse, DCUs kongresser m.m



---

Jesper Worre, Post Danmark Rundt løbsdirektør
E-mail: jesper.worre@dcu-cykling.dk
Tlf. 43 26 28 03

Ansvarsområder:
Post Danmark Rundt



----

Jens Kasler, Event Manager og Udviklingskonsulent
Email: jens.kasler@dcu-cykling.dk
Tlf. 43 26 28 08



---

Bent Skov, Udviklingskonsulent
E-mail: bent.skov@dcu-cykling.dk
Tlf. 74 57 13 59, mobil 20 16 53 58

Ansvarsområde:
DCUs breddearbejde, herunder Skoleturnering for 6. klasser, medaljeløb, cykelskoler og klubudvikling m.m.



---

Morten Bennekou, Talentchef og landstræner U23
E-mail: morten.bennekou@dcu-cykling.dk
Tlf: 40 15 30 23



---

Henrik Simper, Landstræner junior
E-mail: hsimper@mail.com
Tlf: 20 73 99 78



---

Casper Jørgensen, Landstræner bane
E-mail: casper.joergensen@yahoo.dk
Tlf: 20 63 83 71



---

Martin Lollesgaard, Assistenttræner bane
E-mail: martin_lollesgaard@hotmail.com
Tlf. 60 46 90 48

---

Mads Bødker, Talenttræner MTB
E-mail: schousboe@webspeed.dk
Tlf. 40 10 60 75

---

Danny Skovgren, Mekaniker
E-mail: dskovgren@gmail.com
Tlf 27 20 70 78

---

Kenneth Møller Kristensen, Webmaster og kommunikationsansvarlig
E-mail: cyclingworld@cyclingworld.dk
Tlf. 26 20 38 59
Danmarks Cykle Union, dcu@dcu-cykling.dk
CyclingWorld.dk, cyclingworld@cyclingworld.dk
Partnere