Placering Rytter Team/hold 1. afd. 2. afd. 3. afd. 4. afd. Point samlet
1 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen BHS-Almenborg-Bornholm 19 17 6 18 60
2 Michael Carbel Svendgaard Team WAOO 0 18 14 16 48
3 Rasmus Bøgh Wallin Riwal Readynez Cycling Team 16 15 3 14 48
4 Alexander Salby Team ColoQuick 0 14 15 17 46
5 Frederik Rodenberg Madsen Team ColoQuick 4 19 0 20 43
6 Frederik Irgens Jensen Team O B Wiik - Dan Stillads 0 10 12 13 35
7 Christoffer Lisson BHS-Almenborg-Bornholm 8 0 18 0 26
8 Emil Nygaard Vinjebo Riwal Readynez Cycling Team 9 0 17 0 26
9 Niklas Larsen Team ColoQuick 13 0 8 2 23
10 Aksel Bech-Skot Hansen Team ColoQuick 0 0 20 0 20
11 Rasmus Lund Pedersen Team ColoQuick 0 20 0 0 20
12 Andreas Stokbro Nielsen Riwal Readynez Cycling Team 20 0 0 0 20
13 Michael Mørkøv Deceuninck - Quick-Step 0 0 0 19 19
14 Frederik Muff Hansen Team AURA Energi - JSdk 0 0 19 0 19
15 Mads Andersen Team OK Kvickly Odder 6 13 0 0 19
16 Jakob Hindsgaul Team ColoQuick 18 0 0 0 18
17 Rasmus Guldhammer Team WAOO 17 0 0 0 17
18 Mads Østergaard Kristensen Team Herning CK Elite 0 12 0 4 16
19 Frederik Thomsen Team WAOO 0 0 16 0 16
20 Christian Ingeman Lindquist Team Integra Advokaterne - Giant 0 6 10 0 16
21 Julius Johansen Team ColoQuick 14 0 2 0 16
22 Oliver Wulff Frederiksen Team WAOO 0 16 0 0 16
23 August Mors Poulsen Team AURA Energi - JSdk 0 0 0 15 15
24 Sebastian Kolze Changizi Team AURA Energi - JSdk 10 0 5 0 15
25 Kasper Asgreen Deceuninck - Quick-Step 15 0 0 0 15
26 Daniel Stampe Team Integra Advokaterne - Giant 0 5 0 9 14
27 Mathias A. Larsen Team WAOO 0 0 7 7 14
28 Tobias Mørch Kongstad Riwal Readynez Cycling Team 1 0 13 0 14
29 Jakob Egholm Hagens Berman Axeon 0 0 0 12 12
30 Mads Baadgaard Rahbek BHS-Almenborg-Bornholm 12 0 0 0 12
31 Frederik Lund Team OK Kvickly Odder 0 0 0 11 11
32 Mattias Skjelmose Jensen Team IBT Ridley Carl-Ras 0 0 11 0 11
33 Kasper Würtz Schmidt Team AURA Energi - JSdk 0 11 0 0 11
34 Andreas Hyllegaard Jeppesen Team WAOO 11 0 0 0 11
35 Jeppe Hanssing BHS-Almenborg-Bornholm 0 0 0 10 10
36 Andreas Brandt Aidel Team OK Kvickly Odder 0 0 4 5 9
37 Mathias Bregnhøj BHS-Almenborg-Bornholm 0 0 9 0 9
38 Sebastian Nielsen Team Herning CK Elite 0 9 0 0 9
39 Nicolai Brøchner Riwal Readynez Cycling Team 0 0 0 8 8
40 Christian Baahr Team OK Kvickly Odder 0 8 0 0 8
41 Asbjørn Hellemose Team OK Kvickly Odder 0 7 0 0 7
42 Casper von Folsach Team ColoQuick 7 0 0 0 7
43 Thomas Edemann Jensen Team AURA Energi - JSdk 0 0 0 6 6
44 Martin Toft Madsen BHS-Almenborg-Bornholm 5 0 0 0 5
45 Mads Søgaard Mondrup Give Cykelklub 0 4 0 0 4
46 Frederik Uhre Team O B Wiik - Dan Stillads 0 0 0 3 3
47 Ludvig Anton Wacker Development Team Sunweb 0 3 0 0 3
48 Magnus Bak Klaris BHS-Almenborg-Bornholm 3 0 0 0 3
49 Jeppe Andreasen BHS-Almenborg-Bornholm 0 1 0 1 2
50 Sebastian Ryttersgaard Team Herning CK Elite 0 2 0 0 2
51 Jonas Aaen Jørgensen Riwal Readynez Cycling Team 2 0 0 0 2
52 Rasmus Christian Quaade Riwal Readynez Cycling Team 0 0 1 0 1